0380 5121152 - 0507 2508848

Endüstriyel Tesislerde LED AYDINLATMAGünümüzde enerjiye olan talebin hızla artması ancak bu artışla aynı oranda enerji kaynaklarına sahip olunmaması mevcut kaynakların daha verimli kullanılmasını gerektirmektedir. Endüstriyel tesisler, hem bu sebepten hem de fazla gelen elektrik faturalarından kurtulmak için LED Yüksek Tavan Armatürlerini tercih ediyorlar.

Gelişen teknolojinin yardımı ve bilinçlenen kullanıcıların tercihlerindeki değişimler sebebiyle üreticiler bu yöndeki talebi karşılamak durumunda kalmışlardır. İşte bu yüzden teknoloji LED teknolojileri alanında da gelişmiştir ve kullanıcıların istekleri doğrultusunda ürünler ortaya çıkmaya başlamıştır. Tabi ki LED teknolojisinin gelişmesinde ki en büyük etken olarak LED'in düşük enerji tüketme özelliği olmuştur.

Endüstriyel tesislerde, aydınlatma, gerek tesis gerek işletme olarak önemli bir maliyet kalemini teşkil etmektedir. Aydınlatma sistemleri toplam elektrik enerjisi tüketiminin önemli bir bölümünü oluşturmaktadırlar. 2007 yılında Türkiye’de tüketilen elektriğin net 73.794 GWh’ı endüstriyel tesislerde tüketilmiştir. Bu değerin yaklaşık %10’unun aydınlatma olduğu düşünülürse, aydınlatmaya düşen pay yaklaşık 7.000 GWh olacaktır. İşte bu yüksek rakamlar endüstriyel tesislerde aydınlatmanın önemini ortaya çıkarmaktadır.

Endüstriyel tesisler bu bakımdan fazla gelen elektrik faturalarından kurtulacaktır. İşte bu yüzden LED Aydınlatma Ürünleri endüstriyel tesisler için çok önemlidir.

ORJITEK, Eterna ve Magna adını verdiği yeni endüstriyel aydınlatma ürünü ile endüstriyel aydınlatma çözümlerine bir yenisini daha ekledi. Metal halideye kıyasla daha uzun kullanım ömrüne sahip ORJITEK ETERNA, 105lm/W’lık etkinlik değeri ve projeye uygun şekilde watt değerinin ayarlanmasına olanak sunan tasarımı ile ön plana çıkıyor.

Tasarruf ve Verimlilik


Endüstriyel tesislerin aydınlatılmasında en çok karıştırılan konular arasında gelir tasarruf ve verimlilik konusu. Birbirinin aynısı gibi gözüksede bu iki terim arasında fark vardır. Örnek vermek gerekirse; bir üretim alanında yanan 100 armatürden 50 tanesini söndürerek tasarruf sağlayabiliriz. Fakat bu tasarruf enerji verimliliği ile gelen tasarruf değildir. Görsel konforun bozulmasına yol açacaktır ve çalışma ortamında yetersiz aydınlatmaya sebep olacaktır. ORJITEK LED Yüksek Tavan armatürleri enerji verimliliği ile hem tasarruf etmenizi sağlayacak hem de yeterli aydınlatma sağlayacaktır.


ORJITEK LED Yüksek Tavan Armatürü Avantajları

►En ekonomik aydınlatma
►Uzun ömürlü
►Kolay bakım
►Farklı güç değerlerine göre seçim olanağı
►Kaliteli aydınlatma

Eskişehir Web Tasarım